Připraveni na EET

Elektronická evidence tržeb ve firmě Takos s.r.o.

Dnešním dem byla Finanční správou spadající pod Ministertvo financí České republiky spuštěna druhá vlna Elektronické evidence tržeb (EET). Obchodní firma Takos s.r.o. Abychom nic nezanedbali, připravovali jsme se od září 2016 na nové povinnosti vyplývající ze Zákona o evidenci tržeb číslo 112/2016 Sb.

Díky nemalé investici do novému informačního systému Pohoda E1 Prémium od renomované firmy Stormware a do nového počítačového vybavení ve výši téměř 100 000 Kč  jsme během 6 měsíců museli zprovoznit zaběhnutý systém, který nás stál stovky hodin práce. Přes veškerou snahu se bohužel také negativně dotkl vztahů s našimi zákazníky vzhledem na naší neobratnosti a nezkušenosti s prací s novým systémem.

Rádi bychom našim zákazníkům poděkovali za trpělivost a toleranci drobných nedostatků a ještě jednou se tímto omlouváme.

Přes všechny potíže musíme hrdě konstatovat, že naše firma je připravena na plnění informačních a evidenčních povinností vůči státní správě v rámci EET.


Informační povinnost pro zákazníky:

"Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin."

Pozn.: Doklady, které vystavujeme ke zboží, nemusí podléhat režimu EET. Záleží na způsobu úhrady za dodané výrobky. Do evidence tržeb se nezapočítávají platby za zboží placené převodem běžně nebo zálohově a platby dobírkových částek prostřednictvím kurýrních balíkových služeb. Do evidence naopak spadají platby v hotovosti nebo platební kartou na e-shopu nebo v kamenné prodejně. 

 

Náš sortiment

Hlavní menu

Statické stránky

 

Takos® - Spolehlivý dodavatel ochranný pracovní oděvů a OOPP

 

Doprava ZDARMA

od 2420 Kč

Takos e-shop registrace www.takos.cz
... a šetřete
 

TAKOS - novinka a zajímavosti na sociální síti FACEBOOK

 

 

 Takos podporuje

"Ověřeno zákazníky"

Takos® - Ověřený dodavatel ochranný pracovní oděvů a OOPP