Informace k používání reflexní vesty do auta

Informace k používání výstražné reflexní vesty do auta

V minulých dnech se v médiích objevila zpráva, že je nutné vyměnit v automobilech staré vesty za nové. Informace, které se zde objevily, se bohužel nezakládají na pravdě a mohou se týkat pouze vest, které nebyly řádně schváleny certifikovanou zkušebnou.

Takos@ - dodává vysoceviditelné ochranné pracovní oděvy dle ČSN EN ISO 20471:2013

Naše firma dodává vysoceviditelné ochranné pracovní oděvy, které jsou certifikované podle nové normy ČSN EN ISO 20471:2013 i podle staré normy ČSN EN 471. Veškeré ochranné oděvy jsou testovány akreditovanou zkušebnou (notifikovanou osobou v ES) a jsou opatřeny schvalovací značkou CE a číslem normy. Notifikovaná osoba musí testovat všechny OOP druhé a třetí kategorie a vydává certifikát.  Informace, že vesty musí být označené čtyřmístným číslem notifikované osoby, není pravdivá, protože se tak činí pouze v případě OOPP kategorie III.  Tímto postupem by výrobce porušil Evropskou směrnici 89/686/EHS § 13 a české Nařízení vlády 21/2003 § 8, kde je přesně stanovené, kdy se toto číslo notifikované osoby na výrobek dává.

Přikládáme odkaz na tiskové prohlášení ministerstva dopravy k nepravdivým reportážím a článkům ohledně výstražných vest.

Ve svém vyjádření se Ministerstvo dopravy důrazně ohrazuje proti tvrzení publikované v médií, které uvádí, že v souvislosti se změnou vyhlášky, kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích, se musí vyměnit výstražné vesty v povinné výbavě vozidla. Nové znění dané vyhlášky žádnou takovou povinnost neukládá.

Citujeme z vyjádření ministra dopravy:

„Ochranné vlastnosti vest, které odpovídaly dřívější evropské normě EN 471, jsou z hlediska bezpečnosti dostatečné a odpovídají technickým požadavkům. Rád bych tedy motoristy jednoznačně uklidnil, že nemusí vyhazovat vesty, které pořídili dříve a kupovat nové. Platí, že vesta, která je součástí povinné výbavy, musí odpovídat evropské normě (označení EN 471 nebo EN ISO 20471). Z žádného předpisu ale nevyplývá, že starší vesty plnící tuto normu nejsou v pořádku a lidé je nemohou používat,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Výstražné vesty, které mají na štítku označení EN 471 a certifikační značku CE, se stále mohou používat v autech jako součást povinné výbavy po dobu jejich životnosti.

 

Náš sortiment

Hlavní menu

Statické stránky

 

Takos® - Spolehlivý dodavatel ochranný pracovní oděvů a OOPP

 

Doprava ZDARMA

od 2420 Kč

Takos e-shop registrace www.takos.cz
... a šetřete
 

TAKOS - novinka a zajímavosti na sociální síti FACEBOOK

 

 

 Takos podporuje

"Ověřeno zákazníky"

Takos® - Ověřený dodavatel ochranný pracovní oděvů a OOPP